Адигейський
Адигейський продукт - м'який, розсільний сир. Його виробляють із коров'ячого, овечого або козячого молока. У класичній рецептурі основа продукту має бути свіжою і найвищої якості. Солонуватий присмак є, але він не яскраво виражений. Зовнішні особливості сирної маси: вона білого рівномірного кольору, жовтуватий відтінок з'являється при тривалому зберіганні сиру.
Рецепт приготування
- Нагрійте молоко на найповільнішому вогні до температури 32 - 35°С. Заквасочну культуру висипте на поверхню молока рівномірно і почекайте 1 хвилину. Порошок рівномірно намокне для виключення утворення грудок. Потім акуратно перемішайте і залиште в теплому місці на 30 хвилин. За цей час закваска активується, і молочнокислі бактерії зроблять необхідну роботу.
- У 50 мл прохолодної кип'яченої води розчиніть фермент. Кип'ячена вода необхідна для того, щоб випадково не внести в молоко інші мікроорганізми, які можуть бути присутніми в сирій воді з-під крана
- На найповільнішому вогні доведіть температуру молока в каструлі до 35°С. Додайте розчин ферменту в каструлю з молоком. Перемішайте рухами вгору - вниз протягом 30-60 с і залиште в повному спокої під кришкою на 30-40 хв. За цей час молоко перетвориться на єдину желеподібну масу (молочний згусток). Для перевірки готовності використовуйте ніж: згусток повинен легко відокремлюватися ножем від краю каструлі та мати рівний щільний край. По краю та на поверхні згустку буде видно підсирну сироватку жовтуватого кольору.
- Беремо довгий гострий кухонний ніж і опускаємо його вертикально вниз до дна каструлі. Ріжучими рухами вгору-вниз акуратно розрізаємо згусток спочатку в поздовжньому напрямку на смужки завширшки 10- 15 мм (розмір залежить від рецепта), а потім смуги, які вийшли, розрізаємо ножем так само в поперечному напрямку на кубики зі стороною 10-15 мм. Потім нахиливши ніж максимально горизонтально щодо дна каструлі, робимо ще кілька розрізів. У підсумку виходять практично рівні кубики. Від якості цієї операції залежить рівномірна структура і щільність сиру. Сенс розрізання згустку полягає в тому, що відразу після розрізання кубики згустку (сирне зерно) починають активно віддавати сироватку, зменшуючись у розмірах.
- Щоб отримати щільну і пористу структуру, потрібно утворений згусток, вже розрізаний на кубики, який постояв під кришкою 5-10 хв (пункт 3 рецепта Бринзи) вимішувати (спочатку дуже акуратно, а потім більш інтенсивно), нагріваючи на водяній бані до 40°С, протягом 10-15 хвилин, доки не утвориться сирне зерно (розміром 7-8 мм), так воно зневоднюється і під час пресування дає пористість.
- Гріти на водяній бані до утворення стійкого зерна (коли притискаєте пальцями, згусток не розпливається, а тримається пружною грудочкою). Після цього одразу його відкидати в друшляк на тканину (не марлю!) або спеціальну форму. Залишити сир пресуватися на 2 години (гніт не потрібен!), перевертати сир потрібно кожні 30 хвилин.
- Має вийти коло сиру, яке зможете нарізати ножем. А от якщо коло заслабке, то поставте на 15-20 хв з кожного боку під легенький прес.
- Обсипати сіллю, загорнути в тканину, змочену сироваткою, і в холодильник. Через 6 годин сир готовий до вживання.
Інші статті
- Пряний, насичений сир з очками, розміром близько 1 см, сир Радомер створили відносно недавно - 1991 року. Належить він до голландських видів, але відрізняється більш солодким смаком. Дозрілий Радомер має солодкувато-пряний вершковий смак з пікантним нальотом горіха та легкою солоністю. У сиру щільна консистенція, добре нарізається тоненькими скибочками.