Халумі
Халумі - напівтвердий солоний сир, вироблений з суміші козячого та овечого молока (іноді містить і коров'яче молоко). Він є широко розповсюдженим в кухні країн Леванту та відомий в Європі як частина передусім кіпрської кухні. Халумі має високу температуру плавлення, і тому його часто готують на грилі або просто смажать.
Рецепт приготування
- Молоко виливаємо в каструлю і прогріваємо до 31-32 градусів. Знімаємо з вогню. Додаємо закваску, ретельно перемішуємо. через 30 хвилин додаємо розведений у воді фермент. Ретельно перемішуємо і залишаємо на 40-50 хвилин до утворення желеподібної маси.
- Отриманий згусток акуратно розрізаємо лопаткою або ножем на квадрати 1- 1,5 см (сітка). Чекаємо кілька хвилин, потім проводимо всередині маси лопаткою паралельно поверхні каструлі - розрізаємо таким чином сирний згусток на кубики. На середньому вогні поступово прогріваємо сироватку до 40 градусів, акуратно помішуючи сирну масу, ніби приводячи в рух кубики (сирне зерно). Щойно температура досягла 40 градусів, знімаємо з вогню каструлю, накриваємо кришкою і залишаємо ще на 30-40 хвилин.
- Періодично потрібно помішувати і розбивати великі шматки сирної маси, щоб були приблизно однакового розміру. У процесі сирні кубики зміцніють і осядуть на дно, а сироватка стане прозорішою і жовтуватішою. Перекладаємо сирне зерно в друшляк за допомогою шумівки, намагаючись у процесі позбуватися частини сироватки.
- Коли все зерно опиниться в друшляку, його потрібно максимально віджати, притискаючи шумівкою до стінок. Потім перекладаємо масу в марлю і знову - в друшляк, або в сирну форму. Ставимо невеликий гніт та залишаємо на півгодини. Через півгодини перевертаємо сир, знову ставимо гніт, але вже більшою масою.
- Ще через півгодини повторити процедуру, знову збільшивши гніт. Якщо сироватка перестала стікати, можна приступати до останнього етапу. Сироватку необхідно знову прогріти, але вже до 85-90 градусів. Зняти каструлю з вогню, занурити сир у гарячу рідину і залишити на 40-45 хвилин.
- Коли сир спливе, змішуємо крупну сіль і м'яту на дошці. Халлумі вже майже готовий!
- Гарячий сир дістаємо шумівкою із сироватки. Промокнувши серветкою, поки він ще гарячий, злегка сплющуємо його, перетворюючи на диск.
- Обвалюємо в солі з м'ятою, складаємо навпіл, притискаємо половинки одна до одної.
- Оберніть сир у харчову плівку або покладіть у контейнер на добу.
Інші статті
- Пряний, насичений сир з очками, розміром близько 1 см, сир Радомер створили відносно недавно - 1991 року. Належить він до голландських видів, але відрізняється більш солодким смаком. Дозрілий Радомер має солодкувато-пряний вершковий смак з пікантним нальотом горіха та легкою солоністю. У сиру щільна консистенція, добре нарізається тоненькими скибочками.